Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza

Uniwersyteckie Centrum Doskonałości „Dynamika, analiza matematyczna i sztuczna inteligencja”

Kontaktul. Gagarina 11, 87-100 Toruń
e-mail: damsi@umk.pl

Stany splątane i dynamika otwartych układów kwantowych

Zespół prowadzi międzynarodową współpracę naukową m.in. z następującymi ośrodkami:

1. International Centre for Theoretical Physics, Trieste (prof. Fabio Benatti).
  2. Department of Physics and Astronomy, University of Turku (prof. Sabrina Maniscalco, prof. Jyrki Piilo).
  3. Dipartimento di Fisica, Università di Pavia (prof. Chiara Macchiavello)
  4. Departamento de Física Teórica I, Facultad de Ciencias Físicas, Universidad Complutense, Madrid (dr Angel Rivas)
  5. Dipartimento di Fisica, Università di Bari (prof. Saverio Pascazio, prof. P. Facchi).
  6. Dipartimento di Fisica e Chimica, Universit`a degli Studi di Palermo (prof. Antonino Messina, prof. Anna Napoli, prof. Massimo Palma).
  7. Moscow Institute of Physics and Technology, Moscow (prof. Sergey Filippov).
  8. Technische Universität Dresden (prof. dr. Walter Strunz, dr Kimmo Louma).
  9. Oslo Metropolitan University (prof. Sergey Denisov)
  10. Uniwersytet w Wiedniu (prof. dr Beatrix Hiesmayr)
  11. ICFO Barcelona (prof. Maciej Lewenstein)
  12. Lebedev Physical Institute, Russian Academy of Sciences (prof. Vladimir Man’ko)