Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza

Uniwersyteckie Centrum Doskonałości „Dynamika, analiza matematyczna i sztuczna inteligencja”

Kontaktul. Gagarina 11, 87-100 Toruń
e-mail: damsi@umk.pl

W matematycznej elicie

Zdjęcie ilustracyjne

Prof. dr hab. Mariusz Lemańczyk z Wydziału Matematyki i Informatyki jako pierwszy w historii naukowiec z UMK został zaproszony do wygłoszenia wykładu na Międzynarodowym Kongresie Matematyków 2022. To jedno z największych wyróżnień w środowisku matematycznym.

Międzynarodowy Kongres Matematyków (International Congress of Mathematicians - ICM) to największa i najważniejsza konferencja poświęcona matematyce teoretycznej i stosowanej oraz jeden z najstarszych w świecie kongresów naukowych. Pierwszy ICM odbył się w
Zurychu w Szwajcarii w 1897 roku. Konferencje ICM są organizowane co cztery lata przez Międzynarodową Unię Matematyczną we współpracy z organizatorami z kraju goszczącego.

Właśnie ogłoszono listę naukowców zaproszonych do wygłoszenia wykładu podczas przyszłorocznej 29. edycji wydarzenia, która odbędzie się w dniach 6-14 lipca 2022 roku w Petersburgu. W prestiżowym gronie - jako jedyny polski reprezentant - znalazł się prof. dr hab. Mariusz Lemańczyk z Katedry Teorii Ergodycznej i Układów Dynamicznych WMiI UMK, którego wystąpienie zostanie zaprezentowane w sekcji "Dynamics".

pozostałe wiadomości